Najczęściej zadawane pytania dotyczące oklejania samochodu…

Ile kosztuje oklejenie samochodu?

Koszt jest uzależniony od wielkości samochodu, rodzaju foli oraz nakładu pracy. Oczywiste jest, że wyklejenie jednego lub kilku elementów samochodu jest tańsze niż wyklejenie go w całości. Całkowity koszt najlepiej omówić osobiście z przedstawicielem firmy.

Jaka jest żywotność (wytrzymałość) folii, jak długo trzyma się na samochodzie?

Jest to zależne od rodzaju i struktury folii (np. folie karbonowe, wylewane 3-5 lat, folie błyszczące lub matowe, wylewane 8-10 lat). Wpływ na żywotność folii ma również sposób w jaki pielęgnowane jest auto przez ten czas.

Czy folie można odkleić?

Tak, w dowolnym czasie, bez szkody dla lakieru. Pod warunkiem, że folia była aplikowana przez profesjonalistów i również oni zajmują się jej odklejaniem.

Czy oklejony samochód można myć na myjni?

Tak, ale bez woskowania na ciepło, gdyż to może zaszkodzić folii.

Jak długo trwa wyklejenie samochodu?

W zależności od tego czy wyklejane są niektóre elementy samochodu czy też cały pojazd, oklejanie trwa od 2 do 7 dni.

Jak zachowuje się folia w lecie i w zimie?

Słońce, deszcz czy zimno nie mają wpływu na folie, te używane przez nas wytrzymują temperatury od -40°C do ok 100 °C. Natomiast folie zadrukowane (wg projektu graficznego) dodatkowo zabezpieczone są laminatem, który odporny jest na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Czy zmiana koloru pojazdu lub jego częściowy zadruk musi być udokumentowany w dowodzie rejestracyjnym?

Nie, nie ma takiej konieczności.

Co robić gdy folia się odklei?

Przede wszystkim należy ustalić co było tego przyczyną, jeśli jakiekolwiek zaniedbanie podczas aplikowania folii, wtedy dokonujemy bezpłatnej naprawy. Jeśli jednak oklejony samochód nie był prawidłowo użytkowany (folia została wystawiona na działanie szkodliwych dla niej czynników), możemy podjąć się jedynie odpłatnej naprawy.